Prof. Marek Pawełczyk przewodniczącym Konsorcjum Progres 3

Z przyjemnością informujemy, że Kierownik Zakładu Pomiarów i Systemów Sterowania Pan Profesor Marek Pawełczyk w dniu 10 maja 2016 r. został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Konsorcjum Progres 3.

Konsorcjum Progres 3 zrzesza przedstawicieli piętnastu uczelni z Polski, Czech i Słowacji. Główną misją konsorcjum jest nawiązanie współpracy naukowej oraz wspieranie rozwoju innowacji pomiędzy uczelniami regionu śląsko-morawskiego, regionu Żyliny oraz województw śląskiego i opolskiego. Dogodne położenie geograficzne i językowe sąsiedztwo członków konsorcjum ułatwiają bardziej efektywne wykorzystanie zaplecza laboratoryjnego i badawczego uniwersytetów. Działalność konsorcjum jest dopełnieniem tworzonego na poziomie regionów Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TRITIA.