mgr inż. Sebastian Kurczyk

Tel.: (32) 237 23 76

Zobacz rozkład zajęć

Biografia
  • 10.2007 – 01.2011 Studia stacjonarne I stopnia na kierunku Automatyka i Robotyka, Wydział AEI Politechniki Śląskiej. Specjalność: Technologie Informacyjne. Praca inżynierska zatytułowana: „System monitoringu i sterowania ciśnieniem akustycznym”.
  • 02.2011 – 09.2012 Studia stacjonarne II stopnia na kierunku Automatyka i Robotyka, Wydział AEI Politechniki Śląskiej. Specjalność: Komputerowe Systemy Sterowania. Praca dyplomowa magisterska zatytułowana: „Zastosowanie logiki rozmytej w systemie aktywnej redukcji hałasu”, obroniona z wyróżnieniem.
  • od 10.2012 Studia stacjonarne doktoranckie w dyscyplinie Automatyka i Robotyka, Wydział AEI Politechniki Śląskiej. Przewód doktorski zatytułowany: „Zastosowanie algorytmów soft computing w redukcji drgań i hałasu” pod opieką naukową prof. dra hab. inż. Marka Pawełczyka.

Badania

Jego zainteresowania skupiają się nad algorytmami z szeroko rozumianej grupy soft computing (logika rozmyta, sztuczne sieci neuronowe, obliczenia ewolucyjne etc.) i zagadnieniami redukcji drgań mechanicznych i hałasu.

Dydaktyka
  • Technika Cyfrowa
  • Technologie Internetowe (Internet Technologies)
  • Systemy SCADA
  • Systemy Automatycznego Wnioskowania

Działalność organizacyjna
  • Udział w organizacji obchodów 50-lecia Wydziału AEI. Przygotowanie sesji plakatowej poświęconej historii Wydziału.
  • Szkolenia studentów koła naukowego SPEKTRUM z zakresu pracy z systemem kontroli wersji GIT. Administracja serwerem GIT koła naukowego.
  • Współpraca z Akademickim Klubem Krótkofalowców przy Politechnice Śląskiej. Pełnienie funkcji członka zarządu klubu w kadencji 2016/17.

Nagrody i wyróżnienia
  • 2013 Przyznanie stypendium dla Innowacyjnego Śląska: DoktoRIS, współfinansowanego ze środków UE.
  • 2015 Grant Studencki przyznany przez Committee for International Research and Education of the Acoustical Society of America.

Działalność międzynarodowa
  • 2013 Assistant editor w międzynarodowym czasopiśmie naukowym: The International Journal of Acoustics and Vibration.
  • od 2015 Członek międzynarodowej organizacji: International Institute of Acoustics and Vibration.