×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /laboratoria/lab_tmic is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Opis laboratorium techniki mikroprocesorowej i cyfrowej (325)

Wciąż rozwijająca się technika mikroprocesorowa narzuca konieczność szybkiego nadążania za tym, co pojawia się na rynku. Dlatego nasze laboratorium wyposażone jest w szereg mikrokontrolerów reprezentujących ofertę rynku z zakresu techniki mikroprocesorowej:

Posiadamy także układy dla komunikacji bezprzewodowej:

Mikrokontrolery oraz procesory sygnałowe wykorzystywane są w trakcie zajęć laboratoryjnych z przedmiotów Technika Mikroprocesorowa oraz Sterowniki Dedykowane, układy mikroprogramowalne (20 układów Xilinx Spartan 3A700) wraz z oscyloskopami Oscyloskop Tektronix TDS1000 – w trakcie zajęć z przedmiotu Technika Cyfrowa.
Dostępny w laboratorium hardware jest również wykorzystywany w ramach zajęć z przedmiotów: Sieci Komputerowe, Techniki Internetowe, projektów wykonywanych w ramach zajęć z przedmiotu Aktywne Tłumienie Drgań, w ramach prac Koła Naukowego techniki Mikroprocesorowej oraz w ramach prac dyplomowych. Część z płyt uruchomieniowych została zaprojektowana oraz wykonana w zakładzie PSS (wykonane przez dra inż. Krzysztofa Czyża płyty LangurSAM7 z mikroprocesorem ARM7 Atmel AT 91SAM7S256 oraz debuggerem oraz płyty Meerkat SH2 z mikroprocesorem Renesas SH2 7619 oraz matrycą FPGA, wykonane w ramach racy dyplomowej przez mgra inż. Michała Szulca płyty z mikrokontrolerem Atmel AVR ATmega 128).

{gallery}/laboratoria/lab_tmic{/gallery}


Drukuj   E-mail