Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /laboratoria/lab_cps is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Opis laboratorium cyfrowego przetwarzania sygnałów (325,123)

Gwałtowny rozwój technik cyfrowego przetwarzania sygnałów, który obserwujemy w ostatnich latach dokonał się przede wszystkim dzięki zwiększeniu się mocy obliczeniowej procesorów sygnałowych. Od dawna znane algorytmy można dziś z łatwością zastosować, nie martwiąc się tym, czy jest dostępny sprzęt o wystarczającej mocy obliczeniowej. Dając studentom możliwość zapoznania się zarówno z od dawna znanymi, jak i najnowszymi algorytmami cyfrowego przetwarzania sygnałów, kładziemy również nacisk na aspekty praktyczne – a więc implementację poznanych algorytmów na nowoczesnym sprzęcie, który później spotkają w pracy zawodowej, np. w takich firmach jak: Nokia-Siemens, Motorola.
Na wyposażeniu laboratoriów cyfrowego przetwarzania sygnałów znajduje się szereg procesorów sygnałowych oraz sprzęt pomiarowo-przetwarzający. Dokładamy wszelkich starań aby nasze laboratorium było wyposażone w sprzęt najnowszej generacji, dzięki czemu studenci mogą zapoznać się z najnowszymi jednostkami dostępnymi na rynku.
Procesory sygnałowe są wykorzystywane w trakcie zajęć laboratoryjnych z przedmiotów Technika Mikroprocesorowa, Cyfrowe Przetwarzanie Sygnałów, Sterowniki Dedykowane, Cyfrowe Przetwarzanie Sygnałów Audiowizualnych, Applied Digital Signal Processing, w projektach wykonywanych w ramach przedmiotu Aktywne Tłumienie Drgań oraz w ramach prac Studenckiego Koła Naukowego Techniki „Spektrum” i w ramach prac dyplomowych. W ramach tych zajęć nasi studenci otrzymują unikalną wiedzę na temat projektowania systemów cyfrowego przetwarzania sygnałów oraz zaawansowanych systemów sterowania, z naciskiem na aplikacje audio.
Laboratorium wyposażone jest w szereg kart z procesorami sygnałowymi oraz systemy pomiarowo-przetwarzające

{gallery}/laboratoria/lab_cps{/gallery}